Aktualności

Bloki i kamienice

Zdjęcia z okresu PRL-u: bloki mieszkalne przy dawnej ulicy 15-lecia Polski Ludowej (obecnie Władysława Łokietka), kamienice przy ulicach 1 Maja, PPR (obecnie Kolejowa) i Wolności (obecnie Jana Pawła II).

Więcej...

Ile zarobił organista, kościelny i ...

Jakie były wynagrodzenia w parafii starogostyńskiej organisty, kościelnego i prowadzącego kasę kościelną w 1939 roku? Przekonacie się oglądając dzisiaj zamieszczone materiały.

Więcej...

Służba zdrowia

Gostyńska służba zdrowia - sanitarki marki Warszawa, sala chorych na oddziale wewnętrznym Szpitala Powiatowego, gabinet w Przychodni Lekarskiej dla Dzieci przy ulicy Marchlewskiego (obecnie Wrocławska).

Więcej...

Zespół taneczny

Występowali na róznych pokazach, świętach państwowych i zakładowych - dzisiaj zdjęcia z lat 50. XX wieku zespołu tanecznego Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego w Gostyniu.

Więcej...

Kartki na mięso

28 lutego 1981 roku wprowadzono w Polsce kartki na mięso.

Więcej...

Zdjęcie z 24 czerwca 1928 roku

24 czerwca 1928 roku przybyli do Gostynia Kardynał Prymas Polski doktor August Hlond i Nuncjusz Apostolski Francesco Marmaggi. Celem ich wizyty był IX Zjazd Katolicki i koronacja Cudownego Obrazu Matki Boskiej na Świętej Górze.

Więcej...

70-lecie MZKS Kania Gostyń

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z obchodów 70-lecia MZKS Kania Gostyń, które odbyły się w 1993 roku w GOK "Hutnik".

Więcej...

Nawet z 1898 roku

Dzisiaj prezentujemy stare fotografie gostyńskiej fary. Pierwsze zdjęcie pochodzi z końca XIX wieku, a dokładniej z 1898 roku i przedstawia ołtarze w kaplicy św. Anny tego gostyńskiego kościoła.

Więcej...

Szkoły w powiecie

Zdjęcia wykonane w latach 60. XX wieku - szkoły podstawowe w powiecie gostyńskim (zakładka "okolice Gostynia").

Więcej...

Gostyńskie pocztówki

Gostyńskie pocztówki z 1919 roku, z początku XX wieku oraz z okresu II wojny światowej.

Więcej...

Rondo Solidarności

Zdjęcia z 2002 roku - budowa Ronda Solidarności w Gostyniu.

Więcej...

Pudliszki

Nowe zdjęcia z serii "okolice Gostynia" - dzisiaj archiwalia z Pudliszek.

Więcej...

Przemarsz członków ONR w Gostyniu

Zdjęcia z początku lat 30. XX wieku - przemarsz członków Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) ulicą Leszczyńską (obecnie Powstańców Wlkp.) w Gostyniu.

Więcej...

Pracownicy

Zdjęcia pracowników pralni chemicznej w Gostyniu - folder "zakłady pracy".

Więcej...

Pałac w Goli

Pałac w Goli został wybudowany pod koniec XVIII wieku dla Jana Radolińskiego,podkomorzyca wschowskiego. Zakończenie budowy datuje się na 1827 rok, kiedy to właścicielem wsi był Andrzej Potworowski.

Więcej...