Aktualności

Legitymacja LZS

Legitymacja członkowska Ludowego Zespołu Sportowego (LZS) w Piaskach (1961 r.).

Więcej...

III Zakon Świecki św. Franciszka

Podstawową regułą życia franciszkanów świeckich jest zachowanie Ewangelii Jezusa Chrystusa, naśladując św. Franciszka z Asyżu, dla którego Chrystus był natchnieniem i centrum życia w odniesieniu do Boga i ludzi.

Więcej...

Nowe z serii "okolice Gostynia"

Nowe zdjęcia z Szelejewa, Czachorowa, Piasków, Pudliszek, Krobi i Borku powiększyły zbiór z serii "okolice Gostynia".

Więcej...

Parlamentarzyści i władze Gostynia

Zdjęcia ze spotkania parlamentarzystów z regionu gostyńskiego z władzami Gostynia i sołtysami okolicznych wsi (1993 r.).

Więcej...

Huta

Do folderu "zakłady pracy" dokładamy nowe zdjęcia Wielkopolskiej Huty szkła w Gostyniu.

Więcej...

"Papiery"

"Papierowe" archiwalia powiększyły zbiór z serii "dokumenty": rachunek wystawiony i podpisany przez gostyńskiego budowniczego Franciszka Polaszka, świadectwo szczepienia, obligacja, dokument nadania brązowej Odznaki Sprawności Kierowcy, karty pocztowe z 1896 roku, książeczka oszczędnościowa Komunalnej Kasy Oszczędności, kwit z 1913 roku.

Więcej...

Pożegnanie absolwentów "trójki"

18 czerwca 1982 roku w Zakładowym Domu Kultury "Hutnik" w Gostyniu odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3. Przemówienia pożegnalne wygłosili: dyrektor Kazimierz Dworecki, przedstawiciele rodziców, uczniów oraz absolwentów.

Więcej...

Liceum

Fotografie z Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu: siatkarki na obozie w Błażejewku (1977 r.), studniówka (1989 r.), pożegnanie absolwentów (1989 r.), drużyna piłkarska (1990 r.), gablota sportowa (1999 r.) i budynek szkoły.

Więcej...

Z okresu międzywojennego

Fotograficzne archiwalia z okresu międzywojennego. Na pierwszym zdjęciu budowa kanalizacji na ulicy 3 Maja, czyli obecnej Wrocławskiej.

Więcej...

Szkoła w Wycisłowie

Archiwalne fotografie z lat 1958-1966 ze Szkoły Podstawowej w Wycisłowie (zakładka "okolice Gostynia").

Więcej...

Międzynarodowy Rok Dziecka

9 lutego 1979 roku w Zakładowym Domu Kultury "Hutnik" w Gostyniu odbyła się inauguracja Międzynarodowego Roku Dziecka. Wzięły w niej udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. 

Więcej...

"Gostyń z wysokości"

Gostyń na zdjęciach wykonanych z wieży kościoła farnego pw. św. Małgorzaty.

Więcej...

Hokejowy trening siatkarzy

Hokejowy trening siatkarzy - tak to nie jest pomyłka. Piotr Radojewski będąc trenerem siatkarzy MZKS Kania urozmaicał treningi między innymi grą w hokeja na lodowisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu.

Więcej...

Rokokowa rzeźba w Borku Wlkp.

Zdjęcia z lat 80. XX wieku z Borku Wlkp., figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, rokokowa rzeźba z piaskowca pochodząca z 1776 roku.

Więcej...

"Gostyń po 1945" - nowe zdjęcia

Nowe zdjęcia z serii "Gostyń po 1945": wizytacja Marszałka Polski generała Mariana Spychalskiego, manifestacja 1-majowa, Tadeusz Penkalski - burmistrz Gostynia, strażacy OSP, kamienica przy ulicy 1 Maja, weryfikacja zespołów muzycznych. 

Więcej...