Strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.
Panie i panowie na zdjęciach z serii "Gostyń po 1945": członkowie Chóru "Dzwon" w Powiatowym Domu Kultury w Gostyniu (1965 r.), panie na gostyńskim Rynku i zabawa karnawałowa (1970 r.).
Zakładkę "okolice Gostynia" powiększamy o archiwalne zdjęcia z Goli: szambelan Edward Potworowski z żoną Teklą, majątek Potworowskich, gospodarstwo rolne oraz występ orkiestry dętej.
W programie pierwszych Dni Lotnictwa Sportowego w Gostyniu zorganizowanych przez Zakładowy Dom Kultury "Hutnik" w dniach od 16 do 22 maja 1977 r. znalazły się m.in. wystawy modeli latającyh, seanse filmowe, spotkania z członkami kadry narodowej szybowników - uczestników międzynarodowych zawodów szybowcowych państw socjalistycznych (ZSRR, Węgier, NRD, Czechosłowacji), kiermasz książek o tematyce lotniczej.
Projekt Kina „Słońce” podczas Strefy Militarnej 2015 cieszył się ogromnym powodzeniem. Wstęp do kinowego namiotu był bezpłatny, dla pierwszego tysiąca szczęśliwców przygotowane zostały darmowe „bilety”, stanowiące pamiątkę po wizycie w tym jedynym w swoim rodzaju kinie.
Od 3 do 16 lipca 1983 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu gosciła grupa dzieci i młodzieży z Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Z młodzieżą z NRD zakwaterowani byli uczniowie trójki. Oprócz wycieczek po Gostyniu, goście zwiedzili Poznań, Kórnik, a w słoneczne dni plażowali nad jeziorem (zdjęcia - zakładka "szkoły").
Nowe zdjęcia z serii "Gostyń po 1945": defilada harcerzy na gostyńskim Rynku w 1947 r., przed Kinem "Nysa", skrzyżowanie ulic Marchlewskiego i Sądowej.
"Niebo jest niebieskie, kij ma dwa końce, zapraszamy do Kina "Słońce", "Jak wam się znudzą mundury, zapraszamy na trochę kultury" - tak zachęcalismy widzów i uczestników Strefy Militarnej do odwiedzenia kina.
Zapraszamy do Kina "Słońce" podczas Strefy Militarnej. Pierwszy seans dziś o godz. 11.30. Organizatorami Kina „Słońce” podczas Strefy Militarnej 2015 są: Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Muzeum w Gostyniu, telewizjagostyn.pl, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Komenda Główna Milicji Obywatelskiej '44/'90, Stowarzyszenie Historia Militaris, gaso-gostyn.pl.
Zapraszamy do Kina "Słońce" podczas Strefy Militarnej. Pierwszy seans dziś o godz. 16.30, podczas którego wyświetlimy filmy dokumentalne (Olimpiada w Berlinie, manewry Luftwaffe, kronika wojenna). Filmy te zostały odnalezione kilka lat temu w Gostyniu, nie były dotąd publikowane. Digitalizację materiałów wykonali: telewizjagostyn.pl, Piotr Balczyński i gaso-gostyn.pl.
Nalepka sprzedawana podczas tygodnia przeciwpożarowego (1935 r.), gostyńscy strażacy (1935 r.), 25 lat istnienia OSP w Gostyniu, zdjęcie wykonano przy Górze Zamkowej w 1926 r., druhowie Józef Pietraszewski i Leon Skorczak, którzy byli w pierwszym roku wojny skierowani do prac strażackich w Cukrowni, trębacz OSP w Gostyniu Leon Szwajkiewicz (zmarł nagle na wygnaniu w 1945 r.) - zakładka "Gostyń do 1945".