Aktualności

Zacięta walka w pierwszej turze.

Mimo niesprzyjającej aury drużyny startujące w pierwszym starciu FOTO BITWY O RYNEK wykazały sie dobrą kondycją i wiedzą fotograficzno-historyczną. Na początku prowadzenie objęli GOSTYNIOKI, ale po kolejnych pytaniach zdjęciowych wyprzedzili ich STUDENCI. O wyniku końcowym zadecydowało "pytanie licytacyjne", w którym Gostynioki postawili punkty va banque, stawiając na szalę wszystkie do tej pory zdobyte "oczka". Dowódca drużyny GOSTYNIOKÓW, Paweł Karolczak, wyznaczył do odgadnięcia ukrytego przedmiotu związanego z Gostyniem Pawła Wielińskiego, który po krótkim namyśle podał przedmiot charakterystyczny dla naszego miasta, a był nim filtr samochodowy.

Wcześniejsze pytania niespodzianki wylicytowali i prawidłowo odgadnęli STUDENCI, a chodziło o słoik i puszkę z mlekiem zagęszczonym. Przedmioty rozpoznała Jolanta Gardyś ( kapitan zespołu ). Po pierwszej turze prowadzą Gostynioki, którzy zgromadzili 100 pkt, natomiast Studenci zakończyli pierwszą z trzech potyczek z 66 punktami na koncie. Kolena bitwa pomiędzy drużynami Studentów i Gostynioków odbędzie się w następny piatek, tj. 16 sierpnia o godz. 20.00 w ogródku Texas Pizza.
Drużyny wystąpiły w następujących składach.
STUDENCI: Jolanta Gardyś (kapitan drużyny), Marianna Balczyńska, Krystyna Adamczak, Aleksandra Biderman, Maria Waleńska, Tadeusz Wujek, Bolesław Matyla i Czabajski Andrzej.
GOSTYNIOKI: Paweł Karolczak (kapitan drużyny), Aleksandra Karolczak, Adam Kajczyk, Maciej Tyrzyk, Paweł Wieliński i Krzysztof Portalski.
Na zakończenie drużyny otrzymały zadanie, aby na kolejną potyczkę, poświęconą w dużej mierze okresowi PRL-u, ubrać się w stroje z tamtej epoki (przyznane zostaną dodatkowe punkty).

Info/Foto: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki ( GaSo )

 

Wróć