Aktualności

Spotkanie z Piotrem Zychowiczem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu we współpracy z Muzeum w Gostyniu zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Piotrem Zychowiczem, jednym z najbardziej rozpoznawany polskich publicystów historycznych, autorem wywołujących dyskusję książek: „Pakt Ribbentrop-Beck”, „Obłęd ‘44”, „Żydzi” i „Wołyń Zdradzony”. Ostatnio nakładem Domu Wydawniczego REBIS, ukazała się biografia Władysława Studnickiego „Germanofil” jego autorstwa. 

Czy ciąży nad nami dziejowe fatum? Czy Polska miała wybór? Czy w kluczowych momentach naszej historii były scenariusze alternatywne? Czy alternatywy były realne? Czy rewizjonizm historyczny i obalanie narodowych mitów ma sens? Czy w życiu narodów ważniejsza jest śmierć w imię honoru, czy utrata honoru, w imię przetrwania? Na te i inne trudne pytania odpowiemy już 17 grudnia 2020 roku o godz. 18.00 na profilu fb Telewizji bibliotecznej i Wirtualnej biblioteki.

Każda osoba, nawet nie posiadająca własnego konta na Facebooku, może uczestniczyć w transmisji. Każda osoba, nawet nie posiadająca własnego konta na Facebooku, może uczestniczyć w transmisji. Wystarczy, że wejdzie w jeden z poniższych linków i kliknie na wyświetlające się okno ze spotkaniem: https://www.facebook.com/telewizjabiblioteczna; http://wirtualnabiblioteka.gostyn.pl/

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym i dziennikarzem. Pracował w „Rzeczpospolitej”, był zastępcą redaktora naczelnego „Uważam Rze Historia”. Teraz sprawuje funkcję redaktora naczelnego „Historii Do Rzeczy”. Był jednym z pomysłodawców akcji „przeciwko polskim obozom”. Napisał szereg książek. Między innymi „Pakt Ribbentrop-Beck”, „Obłęd ‘44”, „Żydzi” i „Wołyń Zdradzony”. Ostatnio, nakładem Domu Wydawniczego REBIS, ukazała się jego biografia Władysława Studnickiego „Germanofil”. W swoich koncepcjach Zychowicz nawiązuje do idei Studnickiego, Adolfa Bocheńskiego i Stanisława Cata-Mackiewicza.

Źródło: Muzeum w Gostyniu

 


Wróć