Aktualności
Reaktywacja żużla w Gostyniu
Unia Gostyń startowała w 1947 roku w 3 lidze. Rozgrywki trzecioligowe tworzyła tylko Poznańska Liga Okręgowa. Unia Gostyń jeździła wtedy w składzie: Henryk Ignasiak (potem Kolejarz Rawicz), Andrzejewski, Płończak. Uniści z Gostynia zakończyli trzecioligowe zmagania w 1948 roku na 5 miejscu (startowało 10 drużyn).
Jesteśmy po wstępnych rozmowach ze światowym potentatem branży motoryzacyjnej, który zapewnia, że wspomoże finansowo reaktywację klubu i sponsoring drużyny żużlowej. Nasunął się także pomysł wybudowania w okolicy powstającej obwodnicy Gostynia stadionu żużlowego, który mógłby nosić imię Henryka Ignasiaka i Wacława Wechmanna, najpierw zawodników Moto Klubu Unia Gostyń, w latach 50. broniących barw klubu żużlowego Kolejarz Rawicz, jeździli min. z Florianem Kapałą (dwukrotnym złotym medalistą IMP) oraz z Marianem Spychałą, braćmi Rajmundem i Norbertem Świtała, Janem Kolberem, Marianem Jankowskim, Marianem Mendyką.
Czy będziemy trzecią siłą żużlową w regionie laszczyńskim po Unii Leszno i Kolejarzu Rawicz? Nasze ambicje sięgają wyżej - poinformowł jeden z organizatorów.
Wstępne zebranie odbędzie się w maju br., o terminie i miejscu poinformujemy na łamach portalu www.gaso-gostyn.pl. Już teraz zapraszamy zainteresowanych na pierwsze spotkanie, na którym zostaną przadstawione zamierzenia i cele reaktywowanego klubu. Inicjatorami wskrzeszenia Unii Gostyń są miłośnicy motoryzacji skupieni wokół grupy Gostyńskie Klasyki oraz nasz portal www.gaso-gostyn.pl.
Czy odrodzi się żużel w Gostyniu? O tym przakonamy się wkrótce.
Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo), Gostyńskie Klasyki
Zdjęcie poniżej: Unia Leszno - Kolejarz Rawicz (Leszno, 22 maja 1955 r.), z plastronem nr 3 w barwach Kolejarza wystapil Henryk Ignasiak, obok niego Waclaw Wechmann (obaj z Gostynia), Olejniczak i Żyto z Unii