Aktualności

Powiatowe obchody 94. rocznicy odzyskania niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. W tym roku powiatowe obchody tego wydarzenia będą miały niecodzienny charakter – odbędą się na sportowo w formie biegu masowego w ramach akcji „Polska Biega”.

Jednocześnie chcemy przypomnieć przedwojenne tradycje sportowe organizacji działających na naszym terenie, w tym Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Był to doskonały przykład łączenia sportu i patriotyzmu. Do tych chlubnych tradycji chcemy się również odwołać.
Wszystkich, którym zależy na popularyzacji zdrowego trybu życiu oraz propagowaniu postaw patriotycznych serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia przy gostyńskiej pływalni.
Uczestników zachęcamy do ubrania się w stroje w kolorach biało-czerwonych. Każdy, kto pojawi się na starcie biegu otrzyma rogalik marciński, napój i grochówkę. Będzie też wykonane wspólne zdjęcie w barwach polskiej flagi.
Serdecznie zapraszamy!

Regulamin biegu kliknij TUTAJ.

 

Wróć