Aktualności

Podpisanie Kodeksu Ucznia w LO

13 października 1975 roku na mocy decyzji z 1 września tego samego roku Ministerstwa Oświaty i Wychowania i ówczesnego ministra Jerzego Kuberskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu podpisano Kodeks Ucznia. Był to zbiór praw i obowiązków uczniów, który określał relacje między uczniami a nauczycielami w polskim systemie edukacji w tamtym okresie.

Podpisanie aktu w gostyńskim liceum poprzedzone było dyskusją w klasach. 13 października na uroczystym poranku po krótkiej części wstępnej w księdze zawierającej Kodeks Ucznia podpisy złożyli dyrektor Aleksy Szmyt i członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego.

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

 

Wróć