Aktualności

Nowe ustalenia w sprawie poszukiwań rodziny Stanisława Sobczyka

Nowe ustalenia w sprawie poszukiwań. Stanisław Sobczyk zginął 25 lutgo 1945 roku w Außenlager Wöbbelin (Podobóz Wöbbelin), miał numer więźnia 70496 (www.kz-gedenkstaette-neuengamme.de). Jak wcześniej informowaliśmy jego rodzicami byli Ignacy Sobczyk i Antonina Boruszewska. Antonina była córką Barłomieja i Agnieszki z domu Grzemska, urodzona 13 stycznia 1886 roku w Borku.

W meldunku o zgonach więźniów, który znajduje się w zasobach Arolsen Archives, zmarłych m.in. w podobozie Wöbbelin, pod numerem 338 widnieje Sobczyk, którego wpisano jako Sobtjick. Jego data śmierci zgadza się z wykazem z www.kz-gedenkstaette-neuengamme.de.

tl_files/pliki/inne/St Sobczak (Sobczyk)/Sobczyk Arolsen.jpg

Pragnąc pomóc Małgorzacie Przybyle z Arolsen Archives, która za cel postawiła sobie przekazanie pamiątek, prosimy o pomoc w odnalezieniu rodziny Stanisława Sobczyka (Sobczaka). Każda informacja, każda wzmianka zostanie sprawdzona i pomoże w odszukaniu jego rodziny.

Informacje prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres gaso@gaso-gostyn.pl lub pod numer 500 023 872 (Maciej Gaszek).

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

Wróć