Aktualności

NOC MUZEÓW 2012.

Tegoroczna „Noc Muzeów” odbędzie się pod hasłem „Gostyńska Noc z Muzyką”. Blok imprez rozpocznie się w sobotę 19 maja 2012 r. o godzinie 19.00 i potrwa do późnych godzin nocnych. Atrakcji będzie sporo. W kilkunastu punktach na terenie miasta i nie tylko na uczestników czekać będą pokazy, wystawy, projekcje, koncerty i możliwość zwiedzania.  Szczegółowy program wraz z opisem poszczególnych punktów programu dostępny jest na stronie internetowej gostyn.pl w zakładce „Noc Muzeów”. Znajdzie się też na plakatach oraz w specjalnym numerze informatora „Gostyńskie Wieści z Ratusza”.

Podobnie jak przed rokiem, najaktywniejsi uczestnicy nocnej zabawy będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Wystarczy, że potwierdzą (za pomocą odcisku okolicznościowych pieczęci) skorzystanie z wybranych przez siebie ośmiu atrakcji na specjalnej karcie konkursowej. Od 14 maja można będzie je otrzymać w miejscach poszczególnych atrakcji zaopatrując się w informator „Gostyńskie Wieści z Ratusza”. W dniu imprezy będą dodatkowo dostępne same karty. Ich liczba jest ograniczona, dlatego jedna osoba może wypełnić tylko jedną kartę. Trzeba będzie ją wrzucić do urny ustawionej w Muzeum. Na zakończenie imprezy odbędzie się losowanie. Zasady udziału w konkursie oraz lista nagród dostępne są na stronie internetowej gostyn.pl w zakładce „Noc Muzeów”, a także w informatorze. Tam też dostępny jest regulamin konkursu.
Po Gostyniu jeździ się niełatwo, a podczas „Nocy Muzeów” będą wprowadzone dodatkowe ograniczenia w ruchu drogowym w rejonie Rynku i kościoła farnego. Warto zatem rozważyć spacerowanie i skorzystanie z bezpłatnych przejazdów specjalnym Nocnym Autobusem, który dowiezie uczestników nocnej zabawy do najbardziej oddalonych miejsc – do kościoła w Starym Gostyniu i na Świętą Górę. Rozkład jazdy znaleźć można na stronie internetowej gostyn.pl w zakładce „Noc Muzeów”. Znajdzie się także na plakatach oraz w informatorze.

„Noc Muzeów” jest efektem współpracy szerokiego grona instytucji i organizacji pozarządowych. Należą do nich: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu, Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu, Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri, Gostyńskie Towarzystwo Historyczne, Stowarzyszenie „Historia Militaris”, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Poczet Bartosza Wezenborga, Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Małgorzaty w Gostyniu, Parafia p.w. św. Marcina w Starym Gostyniu, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu, Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary, Fundacja „Miejsce Moje”, Fundacja „Absolwent”, Stowarzyszenie Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Gostyniu „Omnes Unum Simus”, Polski Związek Filatelistów – Koło Gostyń. Koordynacją zajęli się: Muzeum w Gostyniu i Urząd Miejski w Gostyniu.

 

Szczegółowy program NOCY MUZEÓW dostępny TUTAJ.

 

Info: UM w Gostyniu ( Maciej Kretkowski - Naczelnik Wydziału Promocji )

 


Wróć