Aktualności

10-lecie ZSZ w Gostyniu

17 listopada 1962 roku w warsztatach szkolnych przy ulicy Marchlewskiego odbyła się jubileuszowa narada, a następnie towarzyskie spotkanie nauczycieli i pracowników z okazji 10-lecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Gostyniu.

W naradzie uczestniczyli ponadto zaproszeni goście: Aleksy Szmyt - sekretarz propagandy Komitetu Powiatowego PZPR w Gostyniu i Wojciech Paczyńaski - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP. Referat okolicznościowy obrazujący rozwój szkoły wygłosił dyrektor ZSZ Franciszek Skowronek. 10 lat wcześniej, w roku szkolnym 1952/53 istniały tylko 4 oddziały, w których zawodu ślusarza uczyło się 97 uczniów. Natomiast w roku jubileuszu szkoła posiadała 17 oddziałów, w tym również filie w Krobi i Poniecu, a ilość uczniów wzrosła do 569. Oprócz kandydatów na ślusarzy, naukę pobierali przyszli stolarze i sprzedawcy sklepowi.

Poniżej zaproszenie na jublieusz skoły oraz zdjęcia. Na pierwszej fotografii siedzą od lewej: Wojciech Paczyński - prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Gostyniu, Aleksy Szmyt - sekretarz propagandy KP PZPR w Gostyniu, Czesław Robakowski - nauczyciel, Franciszek Skowronek - dyrektor szkoły, Jerzy Gajowiecki - kierownik warsztatów szkolnych. Na drugim zdjęciu narada nauczycieli i pracowników w hali warsztatów szkolnych.

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

 

Wróć