Aktualności

„Gostyńska Noc z Żywiołami”

W sobotę, 18 maja 2019 roku uczestnicy „Gostyńskiej Nocy z Żywiołami” będą mogli odwiedzić 19 punktów w Gostyniu, Grabonogu i Brzeziu, przygotowanych przez 25 organizatorów.

Impreza oficjalnie rozpocznie się o godz. 18.30 przejazdem kawalkady zabytkowych pojazdów ulicami miasta, choć w tym czasie będą już dostępne atrakcje w szkołach podstawowych (SP3 i SP5). Dla aktywnych odwiedzających, którzy będą zbierać pieczątki, przygotowano loterię. O godz. 19.00 ruszy sprzedaż kart w loterii. Karty będzie można kupić w 3 punktach – w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu. Uczestnicy muszą zebrać co najmniej 10 stempli, by wziąć udział losowaniu atrakcyjnych nagród – tabletów, nawigacji samochodowej, karnetów na basen, siłownię oraz dwuosobowych zaproszeń na strzelnicę. Nagrodą główną jest voucher (czek podróżny) o wartości 1000 złotych do zrealizowania w biurze podróży „Moana” w Gostyniu. Centralnym miejscem „Gostyńskiej Nocy z Żywiołami” będzie Rynek, gdzie o godz. 23.30 odbędzie się kilkunastominutowy pokaz „Ogień, woda, światło”, a po nim losowanie nagród w loterii. Koordynatorem całości przedsięwzięcia jest Muzeum w Gostyniu. Szczegóły poszczególnych atrakcji dostępne są na stronach internetowych organizatorów i na plakatach. Przygotowano też specjalny informator, który dostępny będzie w miejscach, w których odbywać się będą imprezy.

Tegoroczna Noc Muzeów rozpocznie się "Żywiołową paradą pojazdów". Parada zabytkowych samochodów, motocykli, motorowerów i rowerów rozpocznie się o godz.18.30. Start z parkingu przy ulicy Sportowej, a dalej ulicami: Podleśna, Poznańską, Przy Dworcu, Mostową, Powstańców Wlkp., Sądową, ks. F. Olejniczaka na miejsce docelpwe - Rynek w Gostyniu. W paradzie wezmą udział osoby należące do stowarzyszenia "Gostyńskie Klasyki" (organizatorzy "Gostyńskie Klasyki" i www.gaso-gostyn.pl).

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów - "Gostyńskiej Nocy z Żywiołami" zapraszamy na pierwszy poziom wieży kościoła pw. św. Małgorzaty. Po wejściu krętymi schodami odwiedzający będą mogli obejrzeć ekspozycję fotograficzną oraz dwie makiety, a członkowie Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary opowiedzą przybyłym, czy gostyńska fara była przez wieki trawiona żywiołami. Zwiedzanie w sobotę 18 maja br. od 19.00 do 22.30 w grupach 10-osobowych.

Ponadto w Domu Katolickim pw. św. Józefa zwiedzić będzie można Skansen Pszczelarski (godz. 19.00 - 22.00), wejście od parkingu.

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

 

Wróć