Aktualności

Akademia Cup - turniej nocny w Dolsku.

W sobotę 20 lipca AKADEMIA CUP przeniosła się znów na boiska przy Plaży Miejskiej w Dolsku. Tym razem organizatorzy zaplanowali turniej nocny, przy profesjonalnie przygotowanym oświetleniu, przez Waldemara Łasińskiego z Agencji Music Line. W nocnych zmaganiach w Dolsku udział wzięło 16 par, dzięki czemu turniej rozgrywano systemem "brazylijskim". Podobnie jak w poprzednich zawodach grano 2 sety do 15, a tie-break do 11.

Na nocnym turnieju z cyklu AKADEMIA CUP Grand Prix Dolsk 2013 zjawiły się prawie wszystkie pary z czoła tabeli. Zabrakło jedynie dotychczasowych liderów: pary Szczechowicz/Andryszewski. Pojawiły się także nowe, silne duety. Bardzo dobrze zaprezentował się team z Gostynia: Bartek Mischke oraz Krystian Michalczyk. Gostyńska para przebrnęła przez rundy eliminacyjne jak burza, dopiero w półfinale musiała uznać wyższość pary z Wrześni Olejniczak/Dworecki, ulegając im 0:2 (7:15; 11:15). O krok od sprawienia niespodzianki był kolejny duet z Gostynia Łukasz i Damian Gościańscy. Ojciec i syn w meczu o ćwierćfinał ulegli, po bardzo dobrym meczu późniejszym tryumfatorom parze z Poznania: Przybylak/Kotecki. Do słabszych występów mogą zaliczyć dzisiejszy turniej pary: Klimański/Adamkiewicz oraz Ernastowicz/Gruszczyński. Ci pierwsi po przegranych dwóch meczach pożegnali się z turniejem, nie docierając do walki o ćwierćfinał. Ernastowicz/Gruszczyński (tegoroczni finaliści Mistrzostw Polski Kadetów) w ćwierćfinale przegrali z bardzo dobrze dziś dysponowaną parą z Poznania Przybylak/Kotecki. Dwukrotnie w nocnych zmaganiach w Dolsku los zetknął dwie bardzo silne pary : Gregorowicz/Goltz oraz Przybylak/Kotecki. Pierwszy pojedynek to wygrana nowosolan 2:0. Jednak w półfinale to poznaniacy zachowali więcej sił i pewnie pokonali przeciwników w dwóch setach (15:13; 15:8). W drugim półfinale dużą niespodziankę sprawiła para z Wrześni: Olejniczak/Dworecki. Przy bardzo dobrej zagrywce i grze w polu wrześnianie pokonują gostyńską parę Mischke/ Michalczyk 2:0 (15:7; 15:11).
W finale, który zaczął się punktualnie o godz.3:30 niespodzianki już nie było. Przybylak/Kotecki grając pewnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła pewnie pokonują wrześnian 2:0 (15:8; 15:10).
Mecz o najniższe miejsce na pudle był widowiskiem raczej jednostronnym. Mischke/Michalczyk poprawiają przyjęcie, wzmacniają zagrywkę i pokonują parę z Nowej Soli : Gregorowicz/Goltz 2:0 (15:11; 15:13). W opinii organizatorów oraz kibiców najciekawszym meczem turnieju był pojedynek ćwierćfinałowy pomiędzy: Kolańczyk/ Wojciechowski (Śrem) oraz Olejniczak/Dworecki (Września). Losy meczu ważyły się do ostatniej piłki tie-breaka. Dramaturgii pojedynkowi dodawały nękające obydwie pary silne skurcze. Więcej zimnej krwi i wytrzymałości zachowała para z Wrześni, pokonując przeciwników 2:1 (15:13; 13:15; 11:10). Tradycyjnie półfinaliści otrzymali okolicznościowe turniejowe koszulki. Natomiast trzy pierwsze teamy pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.
Organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. Aby zagrzać do aktywnego kibicowania, spośród publiczności wybrana została para najgłośniej i najaktywniej kibicujących widzów. W trakcie turnieju, jako jedną z atrakcji zorganizowany został mini pokaz sztucznych ogni, ufundowanych przez firmę TOGO z Gostynia.

Skrócona klasyfikacji nocnych zmagań w Dolsku:
1. Łukasz Przybylak / Tomasz Kotecki - Poznań
2. Marcin Olejniczak / Jakub Dworecki - Września
3. Bartosz Mischke / Krystian Michalczyk - Gostyń
4. Szymon Gregorowicz / Alan Goltz - Nowa Sól
Klasyfikacja generalna AKADEMIA CUP Grand Prix 2013 dostępna na stronach:   www.kaniasiatka.eu oraz www.osir.dolsk.pl .

Nad poprawnością gry czuwali sędziowie:
Alicja Walkowiak i Andrzej Padowicz.
Przy tablicach punktowych pomagali:
Dominik Poznański i Maurycy Gaszek.
Organizatorzy: MGOSiR Dolsk, UKS Kaniasiatka Gostyń oraz UKS Kusy Dolsk składają podziękowania sponsorom: sponsorowi głównemu pani Natalii Kaczmarek właścicelce firmy Aberos "Akademia Kierowcy", oraz firmom: Ardagh Group, Kanarczak Zakłady Mięsne, Zbych-Bud, Filtron, Oli-Meb, Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, System-Plus, Toral Gostyń, Faktor Leszno, Szach, Moto-Części Mirosław Ernastowicz, Olimpic Sport oraz właścicielom portalu internetowego www.gaso-gostyn.pl
Za dwa tygodnie w niedzielę 4 sierpnia AKADEMIA CUP zagra w Gostyniu, na boiskach przy ul. Lipowej. Początek siatkarskich zmagań godz.10:00 (zapisy i odprawa godz. 9:30).

Info/Foto: Tomasz Biernat

tl_files/pliki/inne/akademia5.jpg

Wróć