Aktualności

X Festiwal Filmów o Bolku i Lolku

W 1981 roku Zakładowy Dom Kultury "Hutnik" we współpracą ze Spółdzielnią Mieszkaniową zorganizowali po raz dziesiąty Festiwal Filmów o Bolku i Lolku. Jedną z atrakcji festiwalowych było spotkanie młodych widzów i ich rodziców z twórcami ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielska Białej - redaktorem Mieczysławem Woźnym oraz reżyserem, rysownikiem, animatorem - Wiesławem Ziębą.

Z okazji festiwalu wydano znaczek okolicznościowy, odbył się plebiscyt na najciekawszy film przeglądu, konkurs plastyczny oraz bal przebieraców, na którym obowiązywały przebrania za bohaterów filmowych i telewizyjnych bajek dla dzieci.

W "Panoramie Leszczyńskiej" z 6 grudnia 1981 roku czytamy: Jeszcze trochę i Gostyń będzie na mapie Polski nie tylko z racji wyrobów produkowanych tam przez Hutę Szkła czy Spółdzielnię Pracy Przemysłu Skórzanego "ASKO" ale i ... z festiwali filmowych. Od dziesięciu już lat Zakładowy Dom Kultury "Hutnik" w Gostyniu we współpracy z tamtejszą Spółdzielnią Mieszkaniową oragnizuje dla dzieci Festiwal Filmów Rysunkowych wyprodukowanych wyłącznie przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wytwórnia ta dostarcza co roku na festiwalowe przeglądy kopie pokazowe najnowszych filmów z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem, Pampalinim.

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

 

Wróć