Aktualności

"Tajemnica domu zacnego Szkota"

12 grudnia 2013 roku o godzinie 18.00 w sali gostyńskiego kina "Pod kopułą" odbędzie się spotkanie promocyjne nowej książki Grzegorza Skorupskiego pt."Tajemnica domu zacnego Szkota". Imprezę poprowadzą: Sebastian Nowak i Przemysław Pawlak, obrazy muzyczne zapewni Wojciech Czemplik, a fragmenty książki czytać będzie Agniesza Wujek.

O AUTORZE:

Urodzony w 1969 roku w Gostyniu. Pedagog i historyk regionalista. Autor dwóch publikacji dotyczących historii Gostynia: „Gostyń dawny i niedawny” oraz „Spotkania z przeszłością”. Współpracuje z lokalną prasą publikując sporadycznie artykuły o tematyce regionalnej. W 2013 roku za jeden z tekstów otrzymał wyróżnienie w  konkursie Prezydenta RP Filary Demokracji Lokalnej.

O KSIĄŻCE:

Rok 1811. Gostyń. Małe prowincjonalne miasteczko na peryferiach Księstwa Warszawskiego. Artur Wielachowski spotyka się ze stryjem, mnichem w klasztorze świętogórskim, który kilka lat wcześniej brał udział w próbie porwania Napoleona ( W. Łysiak- „Szachista”). Zakonnik otrzymuje list, który jest ostrzeżeniem. Tuż przed wybuchem wojny francusko-rosyjskiej rozpoczyna się walka wywiadów.
Autor posłużył się prawie setką przypisów (odnośniki są odbiciem rzeczywistości Gostynia w początku XIX wieku), do uprawdopodobnienia fikcyjnych wydarzeń. Polityka, masoneria, problemy narodowościowe, wojsko księstwa: mozaika problemów i dylematów Polaków epoki napoleońskiej.

Wszystkich zainteresowanych moją książką zachęcam do spotkania w gostyńskim kinie "Pod kopułą" w najbliższy czwartek, 12 grudnia o godz.18.00, wstęp wolny - Grzegorz Skorupski

 

 

tl_files/pliki/inne/Grzegorz Skorupski.jpg

Wróć