Aktualności

Spotkanie z Hanną Kosińską-Hartowicz

Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" zaprasza na spotkanie z Hanną Kosińska - Hartowicz, wnuczką rozstrzelanego na gostyńskim Rynku Mieczysława Hejnowicza. Hanna Kosińska-Hartowicz jest inicjatorką i organizatorem odbywającego się w Nowym Jorku Festiwalu Filmów Polskich. NYPFF, czyli New York Polish Film, który pierwszy raz odbył się w 2005 roku.

Organizowana rokrocznie impreza umożliwia amerykańskiej widowni kontakt z polskim kinem. Co roku organizatorzy festiwalu zapraszają z Polski twórców filmowych, którzy spotykają się z festiwalową publicznością. Jest to największy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych doroczne wydarzenie kulturalne promujące i prezentujące polską sztukę filmową.

Absolwentka Wydziału Filologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jeszcze będąc studentką łódzkiej filmówki związała się zawodowo z PRF "Zespoły Filmowe" w Warszawie jako asystent reżysera.

Pracowała przy powstaniu filmów: "Hipoteza" z Krzysztofem Zanussim, "Potop" i "Trędowata" z Jerzym Hoffmanem, "Skazany" z Andrzejem Trzosem-Rastawieckim, "Wodzirej" z Feliksem Falkiem i "Przesłuchanie" z Ryszardem Bugajskim.

Data: 7 września
Godzina: 18:00 - 21:00
Miejsce : Stara Piekarnia w Gostyniu
Wstęp wolny!
 
Źródło: GOK "Hutnik"
 
tl_files/pliki/inne/PlakatKosinskaWajda.jpg


Wróć