Aktualności

Spotkanie z Bartkiem Sabelą

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Bartkiem Sabelą pt. „Uzbekistan i Morze Aralskie”, które odbędzie się we wtorek, 8 maja, o godz. 17.00.

Bartek Sabela – z wykształcenia architekt, z zamiłowania malarz, fotograf, snowboardzista i przede wszystkim wspinacz. Jako pisarz debiutował w 2013 roku książką „Może (morze) wróci”. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została uhonorowana Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana. Współpracuje z Wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku wydał drugą książkę pt. „Wszystkie Ziarna Piasku”. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii, został nagrodzony przez fundację Afryka Inaczej „Afrykasem 2015” i nominowany do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. W kwietniu 2017 r. ukazała się jego trzecia książka „Afronauci” – reportaż o pewnym Zambijczyku, który pięćdziesiąt lat temu miał marzenie, by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu.
Obecnie Sabela podróżuje do Demokratycznej Republiki Konga, gdzie pracuje nad nowym tematem. Współpracuje z Kontynentami oraz Dużym Formatem Gazety Wyborczej.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu we wtorek, 8 maja, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Źródło: BPMiG 

 

Wróć