Aktualności

Potomek założyciela Gostynia kandydatem na burmistrza?

W minioną środę skontaktował się z nami William Przedpełkowic - potomek założyciela Gostynia Mikołaja Przedpełkowica z rodu Łodziów. Obecnie mieszka w Chicago w Stanach Zjednoczonych, ale w jego planach jest osiedlenie się w Gostyniu, a dokładniej na Górze Zamkowej. Zdradził, iż pragnie wystartować w najbliższych wyborach samorządowych, będzie starał się o stanowisko burmistrza Gostynia.

Jego kampanię wyborczą poprowadzą najlepsi, sprawdzeni specjaliści od marketingu politycznego ze Stanów Zjednoczonych (prowadzili m.in. kampanie kandydatów na senatorów i prezydentów USA). William Przedpełkowic poszukuje informacji i rycin zamku, który był ich siedzibą rodową na Górze Zamkowej. Z rozmowy, którą z nim przeprowadziliśmy wynika, że ma w planach odzyskanie Góry Zamkowej i wzniesienie zamku, który byłby w przyszłości siedzibą władz miejskich.

Czy William Przedpełkowic zrealizuje swoje zamierzenia, bo jak informuje gostynska.pl są plany wybudowania skoczni na zboczu Góry Zamkowej. Może uda się obydwa pomysły zrealizować? Czas pokaże, wszystko wyjaśni się po wyborach samorządowych.

Poniżej fragment grafiki Fortunaty Przyłuskiej z widocznymi ruinami zamku na Górze Zamkowej w Gostyniu.

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

 

Wróć