Aktualności

“Od Czardasza do Kankana”

5 sierpnia o godz. 18:00 rozpocznie się kolejna odsłona cyklu TemperKultura. Mamy już za sobą kilka koncertów, akcje plastyczne. TemperKultura ma docierać do jak najszerszego grona odbiorców, tym razem mamy atrakcję dla fanów operetki. Widowisko operetkowe “Od Czardasza do Kankana” zostanie zaprezentowane w Parku Miejskim przy ulicy Strzeleckiej, a na artystyczną ucztę zaprosi Teatr Muzyczny IWIA.

Muzyczna opowieść rozgrywa się w salonach dwojga arystokratów, którzy znudzeni codziennością postanawiają uciec w tajemnicy przed wszystkimi w nieznane. Tym samym pozostawiają obowiązki gospodarzy swojemu lokajowi i pokojówce.
Zabawne sytuacje pomiędzy dwojgiem służących oraz ich namiętność i przekorna miłość do siebie, stają się doskonałą historią, na tle której rozbrzmiewają najpiękniejsze melodie z operetek tj: „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica” i wielu innych. Pośród nich zobaczymy porywającego choreografią straussowskiego walca, polkę oraz offenbachowskiego kankana. Uteatralnione widowisko, swój radosny, wesoły i miłosny charakter, zawdzięcza wyśmienitej grze aktorów, śpiewaków i tancerzy sceny muzycznej. To świetna zabawa z dużą ilością muzyki, tańca i humoru.
Wstęp wolny, zapraszamy!


5 sierpnia, godz. 18:00, Park Miejski przy ul. Strzeleckiej, wstęp wolny

Źródło: GOK Hutnik

 

Wróć