Aktualności

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Pragnąc poszerzyć fotograficzną historię Ziemi Gostyńskiej zwracamy się do wszystkich z prośbą o udostępnianie archiwalnych fotografii. Przejrzyjcie swoje albumy, zapomniane koperty, szuflady z pamiątkami. Teraz w tym trudnym czasie, kiedy wszyscy zmagamy się z pandemią koronawirusa, na pewno znajdziemy więcej czasu, aby przejrzeć domowe archiwa.

 

Niestety, nie możemy do Was osobiście przybyć, dlatego prosimy abyście zeskanowali (najlepiej min. 300 dpi, w formacie jpg, tiff lub pdf) lub wykonali zdjęcia fotografii i przesłali do nas drogą elektroniczną na adres gaso@gaso-gostyn.pl. Jeśli wiecie co zdjęcie przedstawia, to opiszcie je (miejsce wykonania, może data, kogo przedstawia itp.).

Chcemy ocalić od zapomnienia nasze lokalne dziedzictwo!

Mogą to być zdjęcia budynków, ulic, mieszkańców, uroczystości państwowych, szkolnych czy kościelnych. Chcemy pokazać jak kiedyś wyglądało życie w Gostyniu i okolicy. Dzięki archiwalnym fotografiom, które do tej pory zdobyliśmy, codziennie przenosimy Was do przeszłości. Zdajemy sobie sprawę, że nie mogliśmy do tej pory do wszystkich dotrzeć, dlatego w ten sposób zwracamy się z prośbą. Każde zdjęcie jest ciekawe, przedstawia kogoś lub jakieś wydarzenie,  udostępniając fotografie poznamy nowe historie związane z regionem gostyńskim.
Służymy radą i pomocą w wykonaniu skanów, można się z nami skontaktować drogą elektroniczną na adres gaso@gaso-gostyn.pl lub telefonicznie (Maciej tel. 500-023-872, Mariusz tel. 607-564-674).

Jeśli wyślecie zdjęcia drogą elektroniczną, to dopiszcie formułę "Wyrażam zgodę na publikację na portalu www.gaso-gostyn.pl oraz profilach społecznościowych prowadzonych przez portal".

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

Wróć