Aktualności

NYPFF, czyli New York Polish Film

Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej www.nypff.comFestiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku. Inicjatorką i organizatorką NYPFF - New York Polish Film jest Hanna Kosiańska-Hartowicz, wnuczka Miedzysława Hejnowicza, rozstrzelanego przez Niemców 21 października 1939 roku  na gostyńskim Rynku. 

Hanna Kosiańska-Hartowicz jest absolwentką Wydziału Filologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jeszcze będąc studentką łódzkiej filmówki związała się zawodowo z PRF "Zespoły Filmowe" w Warszawie jako asystent reżysera. Pracowała przy powstaniu filmów: "Hipoteza" z Krzysztofem Zanussim, "Potop" i "Trędowata" z Jerzym Hoffmanem, "Skazany" z Andrzejem Trzosem-Rastawieckim, "Wodzirej" z Feliksem Falkiem i "Przesłuchanie" z Ryszardem Bugajskim.

Organizowana rokrocznie impreza umożliwia amerykańskiej widowni kontakt z polskim kinem. Co roku organizatorzy festiwalu zapraszają z Polski twórców filmowych, którzy spotykają się z festiwalową publicznością. Jest to największy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych doroczne wydarzenie kulturalne promujące i prezentujące polską sztukę filmową.

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

tl_files/pliki/logotypy/NYPFF.jpg

Wróć