Aktualności

„Niebo w kolorze indygo - Chiny z dala od wielkiego miasta”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na spotkanie z Anną Jaklewicz pt. „Niebo w kolorze indygo - Chiny z dala od wielkiego miasta”, we wtorek 9 października 2018 roku o godz. 17.00. Wstęp wolny. 

Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolog i antropolog, autorka książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Relacje z podróży publikuje m.in. w „National Geographic Traveler” i „Magazynie Podróżników TamTam”. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych, prowadzi również zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne dla dzieci.

Spędziła ponad pół roku w Sudanie, rok w Egipcie, prawie 2 lata w Chinach i tyle samo w Indonezji. Podróżowała także po Mongolii, Indiach, Laosie, Kambodży, Tajlandii, Wietnamie oraz Malezji i Singapurze.

Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na „Kolosach” – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu Podróżników 100droga, a prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie „Żywioły OFF” na festiwalu „Trzy Żywioły”.

Za samotną, dziewięciomiesięczną podróż po Indonezji, podczas której powstała książka, została nominowana przez National Geographic do nagrody Travelery w kategorii Podróż Roku.

Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu

 

Wróć