Aktualności

Konferencja popularnonaukowa poświęcona Żołnierzom Wyklętym

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, GOK „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu serdecznie zapraszają na konferencję popularnonaukową zatytułowaną „Metody działań organów bezpieczeństwa publicznego w powojennej Polsce”. w czwartek, 4 marca 2021 roku, o godz. 17.00 w kinie „Pod Kopułą”, ul. Bojanowskiego 7.

Spotkanie poprzedzone zostanie złożeniem wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary stalinizmu na ziemi gostyńskiej, w tym skazańców procesu politycznego AK „Zawisza” z 1950 roku. Referaty wygłoszą: dr Rafał Kościański „Metody operacyjne aparatu bezpieczeństwa” i mgr Mikołaj Kulczak „Metody pozyskiwania i wykorzystywania tajnych współpracowników przez Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa w Gostyniu w latach 1945-1956”. Tradycyjnie już wprowadzenia do konferencji dokona prof. dr hab. Krzysztof Maćkowiak. Na zakończenie przewidziano panel dyskusyjny. Wstęp wolny.

Organizatorzy informują o możliwości odwołania konferencji w przypadku zaostrzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Źródło: Muzeum w Gostyniu

 

Wróć