Aktualności

Kolejne poszukiwania, prosimy o pomoc

Kolejny raz prowadzimy poszukiwania, tym razem chodzi o rodzinę Ireny Jagodzińskiej. Czy wśród Was są osoby, które zechciałyby się włączyć w poszukiwania i mogą mi pomóc? Irena Jagodzińska urodziła się 8 czerwca 1916 roku we Wrześni, jej rodzicami byli Czesław i Julianna. Jej ostatnim miejscem pobytu przed aresztowaniem był prawdopodobnie Poznań.

Trafiła do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, gdzie nadano jej numer obozowy 37495, skąd następnie została przeniesiona do jednego z podobozów obozu koncentracyjnego KL Neungamme. Pod koniec II wojny światowej została uratowana przez Szwedzki Czerwony Krzyż. W transporcie tzw. "Białymi Autobusami" dostała się do Szwecji. 20 października 1945 roku opuściła Szwecję i udała się do Polski.

Pragnąc pomóc Małgorzacie Przybyle z Arolsen Archives, która za cel postawiła sobie przekazanie pamiątek, prosimy o pomoc w odnalezieniu rodziny. Każda informacja, każda wzmianka zostanie sprawdzona i pomoże w odszukaniu jej rodziny.

Tym razem poszukiwania prowadzę wraz z Romanem Wójcickim z Witkowa. Jeśli ktoś z Państwa posiada informacje o Irenie Jagodzińskiej, jej losach powojennych, a może zna jej rodzinę, to prosimy o informacje drogą elektroniczną na adres gaso@gaso-gostyn.pl lub telefoniczne (Roman Wójcicki - 797 680 502, Maciej Gaszek - 500 023 872).

Poniżej prezentujemy zdjęcia pamiątek po Irenie Jagodzińskiej, które czekają w zbiorach Arolsen Archives na przekazanie rodzinie.

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)Wróć