Aktualności

„Noc Muzeów – Gostyńska Noc z Duchami”

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 roku przebiegać będzie pod hasłem „Gostyńska Noc z Duchami”. Weźmie w niej udział rekordowa liczba organizatorów.

Impreza rozpocznie się o godzinie 18.30 przejazdem ulicami miasta kawalkady zabytkowych samochodów zorganizowanej przez stowarzyszenie „Gostyńskie Klasyki” i www.gaso-gostyn.pl. Koordynatorem całości przedsięwzięcia jest Muzeum w Gostyniu. Tej nocy na ulicach miasta pojawią się także tajemnicze postacie z przeszłości ubrane w odpowiednie stroje, a zadaniem przechodniów będzie odgadnięcie ich personaliów. Poprawne odpowiedzi nagradzane będą upominkami. W imprezie wezmą udział: Gostyńskie Klasyki i www.gaso-gosytyn.pl, Gostyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet „Jestem”, Gostyńskie Towarzystwo Historyczne, Grupa Badań Historycznych „Regiment”, Ochotnicza Straż Pożarna w Goli, Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, Zarząd Powiatowy LOK w Gostyniu, Klub Strzelectwa Sportowego „Vis”, Klub Żołnierzy Rezerwy w Krobi, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 3 i 5 w Gostyniu, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu.

Centralnym miejscem „Gostyńskiej Nocy z Duchami" będzie rynek, gdzie o godzinie 23.30 rozpocznie się kilkunastominutowy pokaz „Światło i dźwięk”, a po nim losowanie okolicznościowej loterii, gdzie główną nagrodą będzie voucher o wartości 1.000 złotych do zrealizowania w biurze podróży „Moana” w Gostyniu.

Źródło: Muzeum w Gostyniu

Wróć