Aktualności

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

16 listopada 1997 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się 10. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Organizatorami zmagań tancerzy byli Gostyński Ośrodek Kultury Hutnik i Klub Tańca Towarzyskiego Step w Krobi.

Zmagania obejmowały tańce latynoamerykańskie (cha-cha, rumba, pasodoble, samba, jive) oraz standartowe (tango, walc angielski i wiedeński, quik step, fokstrot). Blasku dodawała swoją konferansjerką prezenterka poznańskiej TV, a dawniej uczestniczka turniejów, Anna Przewoźniak. Obowiązki sędziego głównego pełnił Jerzy Helle z Poznania. W turnieju liczną reprezentację wystawił Klub Tańca Towarzyskiedo Step z Krobi.

W grupie wiekowej 11-13 lat I miejsce zajęła para Blanka Winiarska i Łukasz Zulczyński (Słońce Poznań). W klasie E powyżej 15 lat I miejsce przyznano parze Hanna Kobus i Marcin Majewski (Step Krobia), a w klasie D w tańach standard i łacina I miejsce wytańczyli Katarzyna Neubauer i Marcin Zierałko, którzy reperezentowali Fantom Głogów. Pozostałe pary z krobskiego klubu również znalazły się w czołówce. W klasie D stardard i łacina II miejsce zajęli Magdalena Łagódka i Piotr Rolnik, a wklasie E powyżej 15 lat III miejsce przyznano Marzenie Koncewicz i Konradowi Mendyce. 

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z turnieju.

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

 

Wróć