Aktualności

Gostyńska Gra Miejska "Ściśle tajne - Gostyń 1937".

Lata trzydzieste z jednej strony charakteryzowały się przezwyciężeniem kryzysu gospodarczego i dynamicznym rozwojem, z drugiej jednak wewnętrzna sytuacja polityczna nie była zadawalająca. Większość państw europejskich rządzona była w sposób autorytarny, gdzie podobnie jak w Polsce po przewrocie majowym, rola partii opozycyjnych została ograniczona do minimum. Do wojny światowej pozostały tylko dwa lata. Dla wprawnych obserwatorów sytuacja międzynarodowa, mimo pozorów dążenia do pokoju, zaczyna stawać się niebezpieczna.

W małym miasteczku leżącym 50 km od granicy z III Rzeszą zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Odkryj tajemnicę i pomóż komisarzowi Rybskiemu rozwiązać zagadkę…
Przeczytaj Prolog i... Wejdź w Grę!

 

Gostyńska Gra Miejska startuje co roku w urodziny miasta: 1 kwietnia. Ta forma rozrywki i jednocześnie edukacji jest połączeniem podchodów, urban-playeru, happeningu oraz zabawy detektywistycznej. GGM różni się od innych tego typu imprez tym, że organizowana jest cyklicznie – zawsze rozpoczyna się tego samego dnia. Jest również bardzo rozbudowana. Prace nad nią rozpoczynają się kilka miesięcy wcześniej. Dotyczą przygotowania strony internetowej, opracowania cyklu artykułów historycznych, które stanowią bazę źródłową dla uczestników, napisania scenariusza oraz serii krótkich opowiadań wprowadzających w świat zagadki opartej w części na wydarzeniach prawdziwych, a w części na fikcji.
Uczestnicy zgłaszają zespoły (maksymalnie pięcioosobowe) i logują się na stronie www.gramiejska.net.pl. Ponieważ do etapu ulicznego rozgrywanego w maju może wejść tylko kilkanaście drużyn, w kwietniu zespoły rywalizują o wejście do finału. Pytania internetowe dotyczą znajomości historii miasta w danym okresie. Pomagają też wejść w świat przeszłości, rzeczywistości epoki, której dotyczy scenariusz gry.
„Ściśle tajne – Gostyń 1937” składała się z dwóch części. W marcu i kwietniu 2013 r. na stronie www.gramiejska.net.pl pojawi się cykl artykułów dotyczących historii Gostynia w okresie międzywojennym. Zawarte informacje stanowią podstawę źródłową odpowiedzi w etapie internetowym.
Pytania pojawiać się będą: 1 kwietnia oraz w każdą sobotę tego miesiąca o godz. 17.00. Uczestnicy odpowiadać będą poprzez wpisywanie komentarzy pod tekstem pytania. Odpowiedzi (komentarze) wraz z wynikami publikowane będą dopiero o 22.00. Jednocześnie co tydzień na stronie ukazywało się jedno opowiadanie, które wprowadzało w zawiły świat intryg międzywojennego Gostynia. Najlepsze dziesięć drużyn (co najmniej) wystartuje w finale ulicznym 11 maja 2013r.


Nagroda główna: 2000 zł!

Teraz wiesz już wszystko. Wejdź do Gry!
Odwiedź stronę www.gramiejska.net.pl, aby zarejestrować swój zespół.

Żródło: Grzegorz Skorupski, www.gramiejska.net.pl

 

tl_files/pliki/inne/GRA MIEJSKA 2013.jpg

Wróć