Aktualności

GAPS-owe Mikołajki

W czwartek 4 grudnia odbyły się kolejne zajęcia GOSTYŃSKIEJ AKADEMII PIŁKI SIATKOWEJ, tradycyjnie prowadzone przez Małgorzatę Pietrulę. Tym razem na najmłodszych adeptów piłki siatkowej czekało kilka miłych i słodkich niespodzianek. Po "obowiązkowych" zabawach i ćwiczeniach z piłkami w sali sportowej Gimnazjum nr 1 pojawił się ... Św. Mikołaj z podarunkami dla dzieci systematycznie uczestniczących w GAPS-owych zajęciach.

W trakcie spotkania z Mikołajem miało miejsce niecodzienne wydarzenie, które zaskoczyło wszystkich uczestników treningu, łącznie z obserwującymi zajęcia z trybun rodzicami. Dzieciaczki zostały uroczyście przyjęte do braci siatkarskiej. Aby mogło dojść do pasowania musiały przebrnąć przez dwie próby sprawnościowe, a mianowicie: przebiegnięcie przez toczące się hula hop oraz kilkukrotne przeskoczenie przez skakankę. Dopiero wtenczas uroczyście zostały pasowane przez Mikołaja, niczym innym jak antenką od siatki, na pełnoprawnych młodych siatkarzy. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie oficjalnych koszulek GOSTYŃSKIEJ AKADEMII PIŁKI SIATKOWEJ oraz czekoladowego upominku.
Oficjalne koszulki GAPS-a zostały zakupione ze środków klubowych UKS Kaniasiatka oraz środków pozyskanych od sponsorów: PZU SA oraz Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu.

Kolejny raz trafność wdrożenia projektu pod nazwą GOSTYŃSKA AKADEMIA PIŁKI SIATKOWEJ potwierdzają nie tylko zadowolone i roześmiane buzie dzieci, ale również pozytywne wypowiedzi nie mniej zadowolonych rodziców:
"Jestem mamą 6-cio letniej dziewczynki, która uczęszcza na zajęcia GAPS-a. Z perspektywy widza na zajęciach, jak też z wypowiedzi córki, mogę stwierdzić, że GAPS jest "strzałem w dziesiątkę". Większość dni rozpoczyna się od pytania: mamo, czy dzisiaj jest siatkówka? Za 5 zł miesięcznie, co jak sie niedawno dowiedzieliśmy jest obowiązkiem każdego członka klubu , dziecko dostaje tyle frajdy z uprawiania sportu oraz zabawy pod opieką instruktora. Dowiedzieliśmy się również, że wypełnienie deklaracji członkowskiej wiąże się z tym, że córka zostanie pełnoprawnym członkiem Kaniasiatki z wszystkimi przywilejami, np. ubezpieczeniem w trakcie zajęć. Dopełnieniem całości były dzisiejsze zajęcia. Trening, a później niespodzianka dla wszystkich uczestników. Św. Mikołaj rozdaje koszulki i czekoladowe Mikołaje. Rewelacja. A to wszystko bez dodatkowych kosztów. Na pewno córka będzie uczęszczać na zajęcia, bo wszystko jest zorganizowane bardzo fajnie i może służyć za przykład, jak dzieciakom zagospodarować wolny, pozalekcyjny czas".

Tradycyjnie przypominamy: zajęcia w GOSTYŃSKIEJ AKADEMII PIŁKI SIATKOWEJ odbywają się w każdą środę i czwartek w sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, ul. Kościelna 4, w godz. 16:00 - 17:00.
Pamiętaj !!! NIGDY NIE JEST ZA WCZEŚNIE, ABY ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z SIATKÓWKĄ !!!

Info/Foto: Tomasz Biernat

 

Wróć