Aktualności

Audiobook "Wysłodki" Łukasza Koniecznego

Na początku maja ukazał się audiobook "Wysłodków", czyli zbioru opowiadań autorstwa Łukasza Koniecznego, w których przenosi czytelników w sentymentalną podróż po Gostyniu lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

We wspomnieniach z dzieciństwa, przypadającego na okres schyłkowego PRL-u, autor przywołuje kolorowe zdjęcia z upragnionych, zachodnich gazet, przyjazne kadry z bajek i straszne obrazy z ukradkiem oglądanych filmów dla dorosłych. Przypomina smaki mleczka w tubce, owocowych cukierków z Czechosłowacji czy po kryjomu kosztowanego, dziadkowego wina. Opowieści przypominają zapomniane dziś zabawy – robienie figurek z kasztanów, grę w kapsle, puszczanie latawców, a także nieistniejące już profesje, jak postać szkolnej higienistki i socrealistyczne standardy – popularne kolonie w Czechosłowacji. W tę rzeczywistość, mniej lub bardziej bliską każdemu, komu było dane dorastać w czasach PRL, autor wplata między innymi wspomnienia pierwszej miłości, szkolnych przyjaciół i ukochanych dziadków.
Audiobook zrealizował Kuba Kleinschmidt w Studio Buu Buu Room w Lesznie. Projekt graficzny: CD Black Eye Press. Czyta: Łukasz Konieczny. Audiobook można kupić w Księgarni Notka przy gostyńskim rynku oraz w Księgarni Szkolnej przy ul. Kolejowej w Gostyniu.
Jest dostępny na Allegro: http://allegro.pl/wyslodki-lukasz-konieczny-audiobook-i6813234566.html

Info: Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

 

Wróć