Aktualności

Turnej Piłki Nożnej Zakładów Pracy

3 września 2022 roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu odbędzie się turniej piłkarski. To kolejny punkt obchodów jubileuszu gostyńskiej Kani.

Więcej...

Program IX Zjazdu Katolickiego w Gostyniu

Program IX Zjazdu Katolickiego w Gostyniu, który odbył się w dniach 23-24 czerwca 1928 roku. W drugim dniu zjazdu Kardynał Prymas August Hlond dokonał koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Świętogórskiej.

Więcej...

Gimnazjum

Uczennice i uczniowie Gimnazjum w Gostyniu - zdjęcia z lat 30. XX wieku (zakładka "szkoły").

Więcej...

Gostyńskie budynki

Gostyńskie budynki: kościół ewangelicki wzniesiony w latach 1907-1909 (zdjęcie z 1925 roku), Czytelnia dla Kobiet (1935 r.) i Gimnazjum w okresie II wojny światowej.

Więcej...

Gostyńska fara

Dzisiaj prezentujemy archiwalne fotografie najstarszej gostyńskiej świątyni - kościoła farnego pw. św. Małgorzaty (prezbiterium w 1917 roku, wieża i kaplica św. Anny na początku XX wieku).

Więcej...

Poniec i Waszkowo

Archiwalia z Ponieca (widokówki z początku XX wieku, zdjęcie tablicy pamiątkowej umieszczonej na południowej stronie ratusza) i Waszkowa (kamień z metalowym krzyżem powstańczym i tabliczką kamienną upamiętniający miejsce, w którym 19 stycznia 1919 roku poległ powstaniec Józef Kusz z Ponieca).

Więcej...

Święto Pracy

Archiwalne fotografie gostyńskich pochodów pierwszomajowych - zakładka "Gostyń po 1945".

Więcej...

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z akademii z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu.

Więcej...

Spółdzielnia Mleczarska

Archiwalne zdjęcia ze Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu: budowa kondensowni i proszkowni mleka (1977 r.), Konstanty Czupryk - mistrz masłowni (1980 r.) i zakładowa drużyna piłkarska (1982 r.).

Więcej...

Exlibrisy

Exlibrisy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu wykonane z okazji jubileuszu 40-lecia biblioteki.

Więcej...

"Do identyfikacji"

W zakładce „do identyfikacji” zamieszczamy zdjęcia, które nie zostały rozpoznane i opisane. Jeśli ktoś z Państwa rozpozna osobę, wydarzenie, miejsce itp., to prosimy przesłać do nas informację drogą elektroniczną na adres gaso@gaso-gostyn.pl.

Więcej...

"Papierowe" archiwalia

"Papierowe" archiwalia: kartka reglamentacyjna uprawniająca do zakupu papierosów i alkoholu, bilet miesięczny PKS, karta żywnościowa, legitymacja kursowa Związku Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, telegram ślubny i podziękowanie za nadesłane życzenia z okazji ślubu.

Więcej...

Kościół i klasztor

Kościół i klasztor księży filipinów na Świętej Górze w Gostyniu - zakładka "obiekty sakralne".

Więcej...

Pamiątki z Daleszyna

Pamiątki z Daleszyna: plan wsi z 1906 roku i uczniowie Publicznej Szkoły Powszechnej w roku szkolnym 1947/1948.

Więcej...

100-lecie gostyńskiej huty szkła

Nowe zdjęcia na 100-lecie gostyńskiej huty szkła - folder "zakłady pracy".

Więcej...