Aktualności

Matura w "zawodówce"

Dzisiaj prezentujemy zdjęcia z egzaminu dojrzałości w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Jedna z fotografii przedstawia tematy, które obowiązywały 8 maja 1979 roku podczas egzaminu z języka polskiego.

Więcej...

Wojewódzki Dzień Pszczelarza

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza, który odbył się w Domu Kultury przy ulicy Strzeleckiej w Gostyniu (1983 r.).

Więcej...

Czy na zdjęciach są gostynianie?

Być może na tych zdjęciach są mieszkańcy Gostynia lub okolicy. Prosimy uważnie obejrzeć fotografie, może ktoś rozpozna kogoś ze swojej rodziny. 

Więcej...

Niedaleko Gostynia

Nowe zdjęcia z serii "okolice Gostynia" (oberża w Nieparcie, czyn pracowników Nadleśnictwa w Piaskach i stawy w okolicy Starego Gostynia).

Więcej...

Jeszcze raz parada

Kolejne zdjęcia z parady pojazdów podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

Więcej...

DUCHY MOTORYZACJI NA ULICACH GOSTYNIA – PARADA POJAZDÓW

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z parady pojazdów, które przejechały ulicami Gostynia podczas tegorocznej Gostyńskiej Nocy Muzeów.

Więcej...

Szkoły podstawowe

Archiwalne fotografie budynków szkolnych w Strzelcach Wielkich, Wymysłowie i Borku (zakładka "okolice Gostynia").

Więcej...

Szkolne fotografie

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć uczniów gostyńskich szkół podstawowych i "ogólniaka".

Więcej...

"Zakłady pracy"

Archiwalne fotografie z gostyńskich zakładów pracy (przeciąganie liny przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy podczas Turnieju Gmin, pracownice Krawieckiej Spółdzielni Pracy "Gostynianka" i uroczystość wręczenia sztandaru załodze Wielkopolskiej Huty Szkła w Gostyniu).

Więcej...

Co wydarzyło się w Gostyniu?

O tym, co wydarzyło sie w Gostyniu w minionym wieku możecie przekonać się oglądając dzisiaj prezentowane zdjęcia (zakładka "Gostyń po 1945").

Więcej...

Gostyń w czasie II wojny światowej

Nie ma zbyt wielu fotografii Gostynia z okresu II wojny światowej. Każde odnalezione zdjęcie pozwala poznać jak wyglądało nasze miasto w tamtym czasie.

Więcej...

Gostynianie

Gostynianie na fotografiach z XX wieku (bal karnawałowy, wizyta na obozie harcerskim i zajęcia komputerowe) - zakładka "Gostyń po 1945".

Więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Podnoszeniu Ciężarów

W grudniu 1973 roku w siłowni przy Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego w Gostyniu odbyły się III Mistrzostwa Powiatu w Podnoszeniu Ciężarów. 

Więcej...

Pielęgniarki, hutnicy i wodociągowcy

Zapreaszamy do obejrzeania nowych zdjęć ze Szpitala Powiatowego, Wielkopolskiej Huty Szkła i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - folder "zakłady pracy".

Więcej...

"Gostyń z wysokości"

"Gostyń z wysokości”, to zakładka, w której prezentujemy zdjęcia wykonane przez nas i naszych przyjaciół w ciągu kilku minionych lat. Zachęcamy do obejrzenia nowych zdjęć z tego cyklu.

Więcej...