Aktualności

Sztandar dla harcerzy

9 maja 1985 roku odbył się capstrzyk z okazji Dnia Zwycięstwa. Zbiórka odbyła się przed Domem Kultury przy ulicy Strzeleckiej, potem uczestnicy przemaszerowali ulicami Gostynia do Szkoły Podstawowej nr 2 , gdzie przed pamiątkową tablicą złożono wieńce.

Więcej...

Liceum w pochodzie

Grono pedagogiczne i młodzież gostyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w pochodzie 1-majowym (1 maja 1987 r.) - zakładka "szkoły".

Więcej...

Krobskie archiwalia

Krobskie archiwalia (zjazd chórów - koncert przed Domem Strażaka, Szkoła Podstawowa na Wyspie Kasztelańskiej, manifestacja) - "okolice Gostynia".

Więcej...

Z drewna i metalu

Produkty wytworzone w Gostyńskich Zakładach Przemysłu Terenowego i Fabryce Urządzeń Technicznych Agraria - folder "zakłady pracy".

Więcej...

Święta Góra

Świętogórskie archiwalne fotografie bazyliki i klasztoru powiększyły zbiór zdjęć z serii "obiekty sakralne".

Więcej...

Gostyń w XX wieku

Gostyńskie archiwalia z XX wieku (Rejonowy Urząd Spraw Wewnętrznych, pochód 1-majowy, jubileusz i wystawa w bibliotece, panorama miasta, prace ziemne na ulicy Górnej).

Więcej...

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Pragnąc poszerzyć fotograficzną historię Ziemi Gostyńskiej zwracamy się do wszystkich z prośbą o udostępnianie archiwalnych fotografii. Przejrzyjcie swoje albumy, zapomniane koperty, szuflady z pamiątkami. Teraz w tym trudnym czasie, kiedy wszyscy zmagamy się z pandemią koronawirusa, na pewno znajdziemy więcej czasu, aby przejrzeć domowe archiwa.

Więcej...

Lipa Niepodległości

25 listopada 1934 roku w Kosowie odbyło się symboliczne sadzenie lipy jako pomnika w dwudziestą rocznicę wymarszu "Kadrówki". Pierwsza Kompania Kadrowa zwana "Kadrówką" była podooddziałem piechoty utworzonym 3 sierpnia 1914 roku w Krakowie przez Józefa Piłsudskiego z połączenia członków "Strzelca" i Polskich Drużyn Strzeleckich jako zalążek Wojska Polskiego.

Więcej...

Pracownicy

Pracownicy z gostyńskich firm: Wielkopolskiej Huty Szkła, Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego i Poczty Polskiej (folder "zakłady pracy").

Więcej...

Czy rozpoznajecie tych żołnierzy?

Czy ropoznajecie tych żołnierzy? Jeśli tak, to napiszcie do nas na adres gaso@gaso-gostyn.pl. Obejrzyjcie nowe zdjęcia "do identyfikacji".

Więcej...

Poniec, Pępowo i Pudliszki

Archiwalne materiały z Ponieca (rynek), Pępowa (wizyta biskupa Walentego Dymka) i Pudliszek (park przy pałacu) - zakładka "okolice Gostynia".

Więcej...

"Nigdy więcej wojny"

Zdjęcia z manifestacji "Nigdy więcej wojny", która odbyła się w Gostyniu 1 września 1987 roku - zakładka "Gostyń po 1945".

Więcej...

"Nie lękajcie się!"

Programowe słowa pontyfikatu św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz w 15. rocznicę śmierci papieża Polaka. Dziś wspominamy kardynała Karola Wojtyłę oglądając zdjęcia z jego pobytu w Gostyniu.

Więcej...

Spotkanie w Potarzycy

Spotkanie z Ireną Gumowską, autorką poradników kulinarnych, artykułów prasowych i audycji telewizyjnych w Potarzycy (1954 r.) - zakładka "okolice Gostynia".

Więcej...

Pod wezwaniem Ducha Świętego

Najpierw był ewangelickim, potem filialnym parafii farnej, by w 1973 roku stać się kościołem parafialnym pod wezwaniem Ducha Świętego. Oficjalnego erygowania nowej parafii rzymskokatolickiej w Gostyniu dokonał arcybiskup Antoni Baraniak.

Więcej...