Aktualności

Kawiarnia wiedeńska

Zdjęcia z początku XX wieku - kawiarnia i cukiernia wiedeńska Franciszka Ganowicza w Gostyniu (zakładka "Gostyń do 1945"),

Więcej...

ZDK "Hutnik"

Archiwalne fotografie z Zakładowego Domu Kultury "Hutnik" w Gostyniu (zajęcia sakcji modelarskiej, dziecięcy bal przebierańców, obchody 700-lecia miasta).

Więcej...

Harcerstwo

Z historii gostyńskiego harcerstwa: apel poranny gostyńskich harcerzy na obozie w Gołuchowie (1961 r.), zlot w Piaskach (1961 r.) i Zlot Czterach Pokoleń i 75 lat I Drużyny Harcerskiej, raport przyjmuje harcmistrz Marian Mikołajski.

Więcej...

Kolejne poszukiwania, prosimy o pomoc

Kolejny raz prowadzimy poszukiwania, tym razem chodzi o rodzinę Ireny Jagodzińskiej. Czy wśród Was są osoby, które zechciałyby się włączyć w poszukiwania i mogą mi pomóc? Irena Jagodzińska urodziła się 8 czerwca 1916 roku we Wrześni, jej rodzicami byli Czesław i Julianna. Jej ostatnim miejscem pobytu przed aresztowaniem był prawdopodobnie Poznań.

Więcej...

Najlepsze wina są koło kina...

Starsi na pewno pamiętają o powiedzeniu krążącym po Gostyniu, że "najlepsze wina są koło kina". Poniżej prezentujmy zdjęcie sklepu spożywczego przy ulicy Towarowej, teraz w tym miejscu swoją siedzibę ma Restauracja "Krawatka".

Więcej...

Pępowo w 1902 roku

Pępowo w 1902 roku - budynki Szkoły Katolickiej, Szkoły Ewangelickiej i poczty cesarskiej (zakładka "okolice Gostynia").

Więcej...

Uczniowie

Zdjęcia uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu (maturzyści-1958 r., pochód 1-majowy, Klub Uczniowski "Żaczek", Dzień Sporu Szkolnego i studniówka w 1989 r.).

Więcej...

Proboszczowie parafii w Kunowie

Proboszczowie parafii św. Andrzeja Apostoła w Kunowie: Julian Górecki, Bernard Woltman i Stanisław Koza.

Więcej...

Miasto i ludzie

Nowe zdjęcia z XX wieku z serii "sport", "obiekty sakralne", "zakłady pracy", "szkoły" i "Gostyń po 1945".

Więcej...

LOP

Zdjęcia z zajęć szkolngo koła Ligi Ochrony Przyrody w gostyńskim Liceum Ogólnokształcącym powiększyły zbiór z serii "szkoły".

Więcej...

Nadleśnictwo w Piaskach

Zdjęcia z Nadleśnictwa w Piaskach: reprezentacja Nadleśnictwa na IV Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej Załóg Leśnych OZLP Poznań (Raszewy, 1987 r.), siedziba Nadleśnictwa i pracownicy w pochodzie 1-majowym (zakładka "okolice Gostynia").

Więcej...

Pierwsze zdjęcie ma ponad 100 lat

Pierwsze dzisiaj prezentowane zdjęcie ma ponad 100 lat, zostało wykonane w czasie zaboru pruskiego i przedstawia oberżę Bronisława Walewicza przy Viehmarkt czyli Targowisku w Gostyniu (obecnie to Plac Karola Marcinkowskiego).

Więcej...

Święta Góra

Trzy zdjęcia ze Świętej Góry. Na pierwszym chór klasztorny z księdzem Władysławem  Służałkiem (w środku) po uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu (24 czerwca 1928 r.). Zdjęcie wykonał znany leszczyński fotograf Tadeusz Semrau, który także swoje atelier prowadził w Gostyniu przy ulicy Kolejowej po odkupieniu zakładu od Zofii Żmudzińskiej.

Więcej...

"Do identyfikacji"

Uważnie obejrzyjcie dzisiaj prezentowane fotografie. W zakładce „do identyfikacji” zamieszczamy zdjęcia, które nie zostały rozpoznane i opisane. Jeśli wiecie kto jest na tych zdjęciach, z jakiej okazji , gdzie i kiedy zostały wykonane, to prosimy przesłać do nas informacje drogą elektroniczną na adres gaso@gaso-gostyn.pl.

Więcej...

SP 1 w Gostyniu

Zdjęcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Czarnego Legionu w Gostyniu (1983 r.).

Więcej...