Aktualności

Bardzo stare zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć z serii "Gostyń do 1945": panorama Gostynia, młyn motorowy A.M. Hejnowicz i dom przy ulicy Nad Kanią 187 (An der Kania) w okresie okupacji niemieckiej (1942 r.).

Więcej...

Harcerze z "trójki" (1967 r.)

"Harcerskie" fotografie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu (1967 r.) - zakładka "szkoły".

Więcej...

Kultura

Zdjęcia z wydarzeń kulturalnych, które odbyły się w Gostyniu w minionym stuleciu (zakładka "Gostyń po 1945").

Więcej...

Z powiatu gostyńskiego

Nowe zdjęcia z serii "okolice Gostynia" (Fabrka Konserw Stanisława Fenrycha w Pudliszkach, pałac w Szelejewie, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, wręczenie sztandaru dla Koła ZBoWiD w Piaskach, wesele biskupiańskie, pracownicy Kombinatu PGR Karolew w pochodzie pierwszomajowym).

Więcej...

Paszport z 1929 roku

Zapraszamy do obejrzenia paszportu wystawionego w Gostyniu 6 sierpnia 1929 roku (zakładka "dokumenty").

Więcej...

"Chwała tym, co walczyli - pamięć tym, co zginęli"

"Chwała tym, co walczyli - pamięć tym, co zginęli", pod tym hasłem obchodzono 12 kwietnia 1978 roku Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Czarnego Legionu w Gostyniu. Uroczystość zaszczycli swoją obecnością wszyscy wówczas żyjący członkowie Czarnego Legionu.

Więcej...

Sypialnia Tekli i Edwarda

Nowe zdjęcia z serii "okolice Gostynia" (sypialnia Tekli i Edwarda Potworowskich - pałac w Goli, 1937 r., uczniowe szkół w Ziemlinie i Sikorzynie, ratusz w Krobi, dożynki w Belęcinie Starym, Antoni Maleszka - dudziarz z Domachowa). 

Więcej...

"Kobiety na trzech kontynentach"

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na prelekcję Piotra Kowalczyka pt. "Kobiety na trzech kontynentach", która odbędzie się we wtorek 26 września o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych.

Więcej...

"Święto Książki" w Gostyniu (1977 r.)

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Przedsiębiorstwo Państwowe "Dom Książki" i Oddział "Ruch" byli organizatorami gostyńskiego "Święta Książki". Z tej okazji 15 maja 1977 roku przed budynkiem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy przy ulicy Marchlewskiego odbył się kiermasz książek.

Więcej...

Stare zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć z serii "Gostyń do 1945" i "szkoły". Na pierwszym zdjęciu ratusz i Hotel Drucker’s na gostyńskim Rynku (1913 r.). Druga fotografia przedstawia gostyńskich harcerzy podczas porannej gimnastyki (okres międzywojenny).

Więcej...

„Gostynianka w Czarnobylu”

21 września 2017 r. o godz. 17.00 Bibliotece  Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbędzie się prelekcja Małgorzaty Nawrockiej- Żarneckiej  „Gostynianka w Czarnobylu”. Od 1 sierpnia do 22 września w „Galerii w Ramach” w holu na piętrze oglądać można wystawę fotografii pod tym samym tytułem.

Więcej...

Niektórych nie ma, inne zmieniły się ...

Niektóre zakłady pracy w Gostyniu już nie istnieją, inne zmieniły się na przestrzeni lat. Dzisiaj prezentujemy zdjęcia Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego, Wielkopolskiej Huty Szkła oraz Cukrowni.

Więcej...

SP 3 w Gostyniu

Nowe zdjęcia ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu (pochód pierwszomajowy, makieta szkoły i apel z okazji Dnia Oświaty, Książki i Prasy).

Więcej...

Dwa pałace i dworek

Zdjęcia pałaców w Szelejewie i Podrzeczu oraz dworku-muzeum im. Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu - zakładka "okolice Gostynia".

Więcej...

„A Tribute to Leonard Cohen”

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza na koncert duetu "Blues Makers", który zaprezentuje wybrane utwory Leonarda Cohena w koncercie pt. „A Tribute to Leonard Cohen”. Duet "Blues Makers" tworzą znani przedstawiciele konińskiego środowiska muzycznego, wokalista i gitarzysta Włodzimierz Sypniewski oraz skrzypek Michał Rybacki.

Więcej...