Aktualności

Oświadczenie

W ostatnim czasie otrzymaliśmy zapytania o możliwość zamieszczenia na naszym portalu oraz profilach społecznościowych reklam i spotów wyborczych. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi informujemy, że nie wyrażamy zgody na wykorzystanie naszego wizerunku oraz wizerunku portalu www.gaso-gostyn.pl w kampanii wyborczej przez kandydatów i komitety wyborcze. Nie zamierzamy promować żadnej opcji politycznej czy kandydatów na portalu gaso-gostyn.pl, którego założeniem było, jest  i będzie ukazywanie historii naszego miasta, okolicy i jego mieszkańców. Ponadto prosimy, aby nie składać propozycji reklam i spotów wyborczych.

                                                                     Maciej Gaszek & Mariusz Sobecki (GaSo)

 

Uczniowie

Zdjęcia uczniów gostyńskich szkół podstawowych oraz przedwojennego gimnazjum - zakładka "szkoły".

Więcej...

Ulica Łąkowa...57 lat temu

Zapraszamy do obejrzenia nowych gostyńskich fotografii z serii "Gostyń po 1945". Chyba najciekawszym zdjęciem jest to, na którym widać jak zmieniła się ulica Łąkowa w ciągu minionych kilkudziesięciu lat.

Więcej...

"Okolice Gostynia" - nowe zdjęcia

Zapraszamy do zapoznania sie z nowymi zdjęciami z Kunowa, Piasków, Grabonogu, Sikorzyna, Zimnowody, Pogorzeli, Goli, Biskupizny i Zalesia.

Więcej...

Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna Cukrowni w Gostyniu

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów strażackich Zakładowych Ochotniczych Straży Pożarnych Okręgu Poznańskiego, w których wzięli udział druhowie OSP gostyńskiej Cukrowni.

Więcej...

Pochody pierwszomajowe

Nowe zdjęcia z gostyńskich pochodów pierwszomajowych powiększyły zbiory z serii "szkoły" i "Gostyń po 1945".

Więcej...

Święto latawca w Goli

W 1983 roku na lądowisku w Goli odbyły się zawody latawcowe. Organizatorami spotkania zwanym świętem latawca byli: gostyński Oddział PSS, Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Komenda Hufca ZHP w Gostyniu. Na starcie stanęło ponad 60 młodych konstruktorów latawców.

Więcej...

Jubileusz "zawodówki"

17 listopada 1962 roku z okazji 10-lecia otwarcia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Gostyniu odbyła się jubileuszowa narada, a następnie towarzyskie spotkanie nauczycieli i pracowników "zawodówki". 

Więcej...

Ciekawe "papiery"

Do zakładki "dokumenty" dorzucamy pamiątke pierwszej komunii świętej w kościele parafialnym w Krobi (1928 r.), kwit z Banku Pożyczkowego w Gostyniu (1921 r.) i telegram ślubny z 1931 roku.

Więcej...

Starsi i młodsi

W zakładce „do identyfikacji” zamieszczamy zdjęcia, które nie zostały rozpoznane i opisane. Jeśli ktoś z Państwa rozpozna osobę, wydarzenie, miejsce itp., to prosimy przesłać do nas informację drogą elektroniczną na adres gaso@gaso-gostyn.pl lub telefonicznie (500-023-872, 607-564-674).

Więcej...

Nowe z serii "zakłady pracy"

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć z serii "zakłady pracy" (Krawiecka Spółdzielnia Pracy "Gostynianka", Cukrownia i Wielkopolska Huta Szkła).

Więcej...

Gostynianie

Gostynianie na zdjęciach z XX wieku (Przedszkole nr 4, pochód pierwszomajowy, przed Kinem "Nysa") - zakładka "Gostyń po 1945".

Więcej...

Z wizytą u Potworowskich w Goli

Dzisiaj cofamy się do lat 30. XX wieku. Zaprasazamy do obejrzenia zdjęć Tekli i Edwarda Potworowskich z Goli (zakładka "okolice Gostynia").

Więcej...

Uczniowie gostyńskich szkół

Zdjęcia uczniów gostyńskich szkół (obóz letni Ochotniczego Hufca Pracy w Cichowie, apel w Liceum Ogólnokształcącym i pasowanie uczniów w Szkole Podstawowej nr 1).

Więcej...

3 "perełki"

Dzisiaj prezentujemy 3 "perełki" fotograficzne. Na pierwszym zdjęciu uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Siemowie (początek XX wieku), na drugim Stowarzyszenie Kobiet Pracujących w Gostyniu (1932 r., zdjęcie wykonano przed probostwem farnym) a na trzecim pluton operacyjny Komendy Powiatowej Milicji Obywatelskiej w Gostyniu (1945 r.).

Więcej...