Aktualności

Otwarcie wystawy w rocznicę 13 grudnia

Forum Demokratyczne w Gostyniu, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Muzeum w Gostyniu zapraszają na otwarcie wystawy „Poznański Czerwiec 1956” ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej w piątek, 13 grudnia 2019 roku o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, ulica Wrocławska 257. Wprowadzenia w tematykę wydarzeń w Poznaniu z 1956 roku dokona Mikołaj Kulczak.

Więcej...

Hutnicy - piłkarze

Dzisiaj nowe zdjęcia z serii "zakłady pracy" (drużyna piłkarska Wielkopolskiej Huty Szkła, nastawnia PKP, Szpital Powiatowy).

Więcej...

II wojna światowa

Zdjęcia z okresu okupacji hitlerowskiej (kościół i klasztor na Świętej Górze w Gostyniu, pracownicy niemieckiego zakładu naprawy samochodów w Gostyniu - 1939 r., w głębi kościół ewangelicki oraz dom przy Jarotschinerstrasse w Borku - 8 stycznia 1943 r.).

Więcej...

Seminarium wyjazdowe bibliotekarzy

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z seminarium wyjazdowego bibliotekarzy powiatu gostyńskiego "trasą Kopernika", które odbyło się w 1953 roku (zakładka "Gostyń po 1945").

Więcej...

Uczniowie

Uczniowie gostyńskich szkół podstawowych (drużyna piłkarska SP1, klasa VIIIA SP 2) oraz Liceum Ogólnokształcącego (klasa IVD).

Więcej...

Z powiatu gostyńskiego

Nowe zdjęcia z Ponieca, Borku Wlkp., Szelejewa, Piasków, Strzelec Wiekich i Pudliszek - zakładka "okolice Gostynia".

Więcej...

Panie zawsze kibicowały piłkarzom "Kani" Gostyń

Do zakładki "sport" dorzucamy nowe fotografie o tematyce piłkarskiej ("kibicki" na stadionie, mecz piłki nożnej, drużyna MZKS "Kania" Gostyń).

Więcej...

Dawniej czarno-białe, dziś kolorowe

Koloryzowanie starych, czarno-białych fotografii zajmuje sporo czasu, ale w miarę możliwości staramy się powiększyć ten nowy zbiór zdjęć. Dziasiaj fotografia z 1960 roku, a na niej długoletni muzyk oraz organista kościoła pw. św. Ducha w Gostyniu - Bogumił Nowakowski na swojej Osie M50.

Więcej...

Nasi milusińscy

Dzisiaj do zakładki "Gostyń po 1945" dokładamy zdjęcia młodych gostynian (zima 1984 roku, gimnastyka w przedszkolu oraz plac zabaw na "wałach").

Więcej...

Pracownicy gostyńskich firm

Zdjęcia pracowników gostyńskich firm (Tartak Brunona Grzymisławskiego, Państwowy Zakład Hodowli i Unasieniania Zwierząt, Wielkopolska Huta Szkła) - folder "zakłady pracy".

Więcej...

Zginął w KL Dachau

Kazimierz Mulczyński urodził się 15 lutego 1915 roku w Gostyniu, był synem Ludwika i Stanisławy z domu Leczykiewicz. Rodzina Mulczyńskich mieszkała w Gostyniu przy ulicy Kolejowej 12. W 1925 roku rozpoczął naukę w gostyńskim Gimnazjum, które ukończył w 1933 roku zdaniem egzaminu dojrzałości. Potem wstąpił do Seminarium Duchownego w Poznaniu. Święcenia kapłańskie otrzymał  3 czerwca 1939 roku, a Mszę Świętą Prymicyjną odprawił 4 czerwca 1939 roku w kościele farnym w Gostyniu.

Więcej...

Dokładnie 40 lat temu

Dokładnie dzisiaj mija 40 lat, kiedy to podopieczni Domu Dziecka w Bodzewie gościli uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu. 30 listopada 1979 roku spotkali się i bawili wspólnie na zabawie andrzejkowej.

Więcej...

Biblioteka dawniej

Archiwalne fotografie z gostyńskiej biblioteki powiększyły zbiór z serii "Gostyń po 1945".

Więcej...

"Okolice Gostynia" - nowe zdjęcia

Archiwalne fotografie z Łęki Wielkiej, Piasków, Krobi, Kunowa, Brzezia oraz Ponieca (zakładka "okolice Gostynia").

Więcej...

Wysoko

Nowe zdjęcia z serii "Gostyń z wysokości".

Więcej...